Rövid történetem

Sopront és vonzáskörzetét megcélozva országos szinten is elsőként egy egészen újszerű programot indítottunk

"Az Élet Szép" csapattal.

Mint aktív civil közösség, a rászorulókat segítő munkánk mellett hozzájárulunk a Sopronban és környékén élők, elsősorban gyermekek és idősek biztonságérzetének a javításához is.

Ennek az úttörő kezdeményezésnek a létrehozását főleg Sopron növekvő népessége, annak dinamikusan változó összetétele, tehát az ú.n. belső migráció  okozta negatív következmények és a hivatalos szervek alacsony létszámából eredő tehetetlensége indokolta.

A program megelőző jelleggel legfőképp gyermekeink és időseink közérzetét, biztonságát, védelmét szolgálja, legyen szó például:

- Hátsó szándékkal az utcákon bóklászó, vagy éppen váratlanul felbukkanó kétes figurákról

- Iskolából, edzésről, vagy bármi egyéb foglalkozásról a korai sötétedésben hazatérő gyerekeket, vagy sétáló időseket, magányos járókelőket leszólító, zaklató, megfélemlítő, megtámadó idegenekről

Ezeknek a történéseknek a visszaszorítására és tragédiák megelőzésére azóta is alkalmasnak gondoljuk egy ilyen közösségi "forródrót" működtetését.

A szolgáltatás díjtalan és egyszerű

1. A hívás

A közzétett mobilszámot felhívva a segítségre szoruló röviden elmondja, hogy hol van pontosan, és hogy mi a problémája, esetleg mitől fél. (Követik? Vegzálják? El akarnak venni tőle valamit? Fenyegetik? Stb.)
Ezzel együtt, kap egy könnyen megjegyezhető jelszót, amit később a kiérkező segítő azonosítására tud alkalmazni, hogy az oda érkező segítő "Az Élet Szép" csapatának tagja.

2. A segítő(k) kiválasztása, tájékoztatása

"Az Élet Szép" csoportban közzé tesszük a segélykérő tartózkodási helyét és a segítségkérés okának rövid leírását. A felhívásra azok a segítők fognak jelentkezni a zárt csoportban, akik épp a legközelebb tartózkodnak az adott címhez. Kiválasztásuk után privát üzenetben megkapják Ők is a már említett jelszót.

3. A kiérkezés és a segítség

A telefonos leírás alapján a felmért helyzet komolyságához mérten 1-2 segítő fog néhány percen belül odaérkezni. Ő(k) csakis a jelenlétükkel, esetleg kíséretükkel segítik, nyugtatják meg a segélyhívó gyerekeket, vagy időseket, illetve szükség esetén rendőrt hívnak.

Megvalósult, vagy épp folyamatban lévő (bűn)esetekben mindig azonnal a 112-t kell hívnia úgy a segítséget kérőnek, mint a kiérkező segítő(k)nek is!

A "Vigyázunk Rád Sopronban!" program a közösség erejét használja fel és kifejezetten a megelőzésre összpontosít. Ugyan segíti a rendőreink munkáját, de nem rendfenntartó szervezet!

Ez a közösségi önsegítő kezdeményezés kifejezetten a benne résztvevő szülők és polgárok összefogásán alapul.

Ha csak egyetlen tragikus esetet sikerül a puszta jelenlétünkkel megelőznünk, vagy folyamatos biztonságérzetet nyújtanunk a gyermekeinknek, időseinknek és emellett még kényelmetlen figyelmet kapnak a kétes elemek is, akkor már tettünk valamit ... és nem keveset!

Szükség esetére érdemes a segélyhívó számot elmenteni a gyermekek, idősek telefonjaiba!

Több száz aktív segítőnkkel jól lefedjük a várost és környékét, de számítunk mindazon anyák és apák, helyi polgárok közreműködésére is, akik felismerik a kezdeményezés fontosságát!

Soha nem tudhatjuk, ki és mikor kerül olyan helyzetbe, amikor a percek is nagyon sokat érhetnek!

Ehhez elég "Az Élet Szép" csapatához csatlakoznod!

A jelentkezéskor felugró "Mivel tudnád segíteni a csapat munkáját?" kérdésre a "Vigyázunk Rád Sopronban!" választ add!

A programhoz segítőként való csatlakozás fontos feltételei

Legalább 1 éves valódi adatokat tartalmazó FB oldal, minimum 30 soproni ismerőssel és beazonosíthatósággal (fénykép, lakhely), telefonos elérhetőség, soproni vagy környéki lakcím.

Tegyünk együtt egy biztonságosabb Sopronért! Vigyázunk Rád Sopronban!

Szeretnénk felhívni a figyelmedet, hogy a weboldalunk még folyamatos fejlesztés alatt áll, nem tekinthető véglegesnek, tehát az itt található forma és tartalom előzetes értesítés nélkül változhatnak.

Kérjük, hogy továbbra is rendszeresen látogasd oldalainkat! Köszönjük megértésedet!